Kategorie:
 • Pojazdy i sprzęt
 • Akcje
 • Ćwiczenia, pokazy, uroczystości
 • Muzea i sprzęt historyczny
 • Inne
 • polecane strony
 • Home > Ćwiczenia, pokazy, uroczystości > Ćwiczenia na stacji paliw - Warszawa, ul. Powstańców Śląskich

  26.11.2008 r. - 14.40
  Warszawa, ul. Powstańców Śląskich

  Ćwiczenia zorganizowała firma BP przy współpracy KM PSP m.st.Warszawy, Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV, oraz firmy Medicover.
  Scenariusz:
  Kierowca samochodu osobowego wjeżdżając na stację paliw BP "Bemowo", potrącił pijanego pracownika stacji, który poruszał się po jej terenie. Aby uniknąć przejechania mężczyzny, kierowca samochodu osobowego wykonał gwałtowny skręt w lewo i uderzył w cysternę, która wyładowywała paliwo do zbiorników stacji. W wyniku zderzenia, kierowca samochodu osobowego stracił przytomność, uderzając przy tym głową o kierownicę. W samochodzie osobowym oprócz kierowcy znajdowała się trójka dzieci, która również została poszkodowana. Podczas wypadku cysterna uległa lekkiemu przesunięciu, na skutek czego urwał się przewód tankowania paliwa. Paliwo w sposób niekontrolowany wyciekało ze zbiornika cysterny na teren stacji benzynowej.
  Na miejsca zdarzenia zostały zadysponowane zastęp PSP z JRG 7 i JRG 6.
  Ratownicy wydzielili strefę i dokonali rozpoznania sytuacji oraz występujących zagrożeń. Ustalili ilość osób poszkodowanych i jak duży jest wyciek benzyny. Działania ratowniczo-gaśnicze polegały na położeniu piany gaśniczej, odłączeniu akumulatorów, usunięciu drzwi pojazdu, udzielaniu pomocy przedlekarskiej poszkodowanym, ewakuowaniu ich w bezpieczne miejsce oraz przekazaniu załodze Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy zabezpieczyli cysternę, zlikwidowali niekontrolowany wyciek paliwa i zneutralizowali powstałe rozlewisko.

  Opis: KM PSP m. st. Warszawy

  Siły i środki:
  300-90 - SLDiŁ - MB Vito/Germaz
  306-60 - SLRch - Renault Master/ISS
  306-62 - SRCh - Man 12.282/Schmitz
  307-21 - GBAt 2/30 - Renault Midliner/ISS
  Karetka firmy Medicover
  3 załogi Policji