Logo

Witamy!

Internetowy Magazyn Fotografii Ratowniczej Firerescue.pl jest czasopismem internetowym, zajmującym się tematyką pożarniczą.

Zamysł projektu „firerescue.pl” zrodził się na początku 2008 roku w głowach Mateusza Czajkowskiego i Konrada Nowaka. Wcześniej działaliśmy na łamach magazynu fotografii ratowniczej Ratownictwo.Galeria, gdzie ukryci pod nickami „ecmati” i „bondziu” publikowaliśmy nasze fotografie, braliśmy udział w dyskusjach oraz poznaliśmy wielu ciekawych ludzi - a obecnie niejednokrotnie naszych przyjaciół. Po rozpadzie tzw. „dawnej R.G.”, podobnie jak wielu innych użytkowników, straciliśmy możliwość publikacji naszych zdjęć w Internecie. Nie zabrakło nam jednak chęci do dalszego rozwijania naszej nietypowej pasji.

W marcu 2008 roku, luźne dyskusje przerodziły się w konkrety i podjęliśmy decyzję o stworzeniu własnej, skromnej w zamiarach galerii, poświęconej tematyce pożarniczej. W ten sposób zrodziło się firerescue.pl, które na samym początku występowało pod niezwykle długą i skomplikowaną nazwą, a swoim wyglądem nie przypominało ani trochę obecnego kształtu. Wraz z rozwojem naszej strony, do zespołu dołączały dobrze nam znane i przez nas lubiane osoby z kręgu R.G., które podobnie jak my nie miały już gdzie zamieszczać swoich zdjęć. Pierwszy dołączył Przemysław Ciuraj, a niedługo po nim Marcin Domański. Mówi się, że kto stoi w miejscu ten się cofa, ale dzisiaj ciężko ocenić czy to nasze ambicje czy po cześci niezależny od nas rozwój serwisu przyczynił się do tego, że z niewielkiej galerii postanowiliśmy stworzyć magazyn internetowy pod dzisiaj znaną nazwą.

U podstaw naszego magazynu postawiliśmy sobie za cel zapewniać równy i dobry technicznie poziom fotografii w połączeniu z atrakcyjnymi materiałami, z wyszczególnieniem miejsc dotychczas dziewiczych. Powstanie i rozwój magazynu czerwonesamochody.com w pewnym stopniu przyczynił się do zmiany podejścia do zamieszczanego materiału. Przy pierwszych zdjęciach publikowanych w naszym magazynie opisy były szczątkowe. Obecnie staramy się wykorzystać w pełni naszą całkiem sporą wiedzę i dostarczać również jak najwięcej informacji na temat fotografowanych pojazdów. Ponadto naszym celem jest prezentowanie rozwiązań konstrukcji zabudów pożarniczych, w taki sposób, aby można było z naszą pomocą zapoznać się z możliwymi i ciekawymi wariantami rozwiązań mocowania sprzętu na pojazdach. W dalszym ciągu chcemy odkrywać przed Państwem miejsca, do których nikt przed nami nie dotarł. Nie sposób ich wszystkich wymienić, gdyż praktycznie 70% materiału pochodzi z miejsc gdzie byliśmy pierwszymi osobami robiącymi zdjęcia samochodów pożarniczych. Do największych dziewiczych miast jakie dokumentowaliśmy kompleksowo, można zaliczyć Szczecin, Gdańsk, Gdynię, Łódź. Również od początku jesteśmy wierni przyjętej zasadzie o braku komentarzy, jednak reagujemy na każdy sygnał dotyczący drobnych błędów czy zmian w opisach.

Redakcja naszego magazynu tworzy i przygotowuje materiały, jedynie dzięki swojej wielkiej pasji, poświęcając na to swój wolny czas i własne pieniądze (choćby pokrywając koszta paliwa). Robimy to w dużej mierze sami dla siebie, nie czerpiemy z naszej pracy profitów innych niż poznawanie ciekawych osób i zdobywanie wiedzy.


Zapraszamy do odwiedzania Internetowego Magazynu Fotografii Ratowniczej Firerescue.pl i życzymy miłego oglądania!