Logo

Redakcja


Firerescue.pl -- Internetowy Magazyn Fotografii Ratowniczej

ISSN 1689-9717

Wydawca:
Mateusz Czajkowski

Firerescue.pl -- Internetowy Magazyn Fotografii Ratowniczej jest czasopismem w rozumieniu Ustawy o Prawie Prasowym z dnia 26 stycznia 1984 r. (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24 ze zm.) zarejestrowanym w Sądzie Okręgowym w Warszawie VII Wydział Cywilny pod numerem Pr 15796 (Sygn. akt VII Ns Rej Pr 2926/08).
______________________________________________________________

Kontakt z redakcja: frg.admin (at) gmail.com

Redaktor naczelny: Mateusz Czajkowski
Kontakt: mateusz.czajkowski (at) firerescue.pl
Rejon działania: Warszawa + Mazowsze

Mateusz Czajkowski jest z wykształcenia politologiem, a obecnie studiuje bezpieczeństwo narodowe. Jest też członkiem czynnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach, gdzie pełni funkcję sekretarza. W OSP również opiekuję się MDP, zajmuję się sprawami kwatermistrzowskimi oraz oczywiście wyjeżdża do akcji ratowniczo - gaśniczych. W redakcji poza sprawowaniem pieczy nad całością funkcjonowania zajmuję się sprawami merytorycznymi i kontrolą jakości nadesłanych materiałów fotograficznych. Częsciwo w ramach firerescue.pl prowadzi pod nickiem ecmati kanał w serwise YouTube.

Najciekawsze doświadczenie w czasie fotografowania:
Wiele ich było, ale chyba najśmieszniejsza była cała sesja w Szczecinie, prowadzona w strasznie upalny dzień, która zaowocowała wjazdem windą na wysokość 50 metrów po drabinie mechanicznej z JRG 3 Szczecin, przejażdżka motorówką, ale też niestety 2 mandatami... (2 z 3 mandatów jakie w życiu dostałem...).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zastępca redaktora naczelnego: Konrad Nowak
Kontakt: bondziu (at) interia.pl
Rejon działania: nigdy nie wiadomo gdzie go poniesie :)

Konrad Nowak studiował epizodycznie historię, a obecnie jest studentem prawa. Jest również przewodniczącym komisji rewizyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie (woj. lubuskie). W redakcji główny specjalista od sporządzania opisów i jednocześnie twórca wyśrubowanych standardów dla ich opracowywania, a także osoba dbająca o zachowanie poprawnej polszczyzny w serwisie. Jednocześnie redakcyjne guru w sprawach historycznych oraz niekwestionowany mistrz w wynajdywaniu różnorakich ciekawostek. Poza działalnością dla naszego magazynu, współtworzy serwis 'PRL998'. Najprawdopodobniej największy z pasjonatów pożarnictwa jacy stąpali po polskiej ziemi, na co dowodem może być choćby, to że jedyną stłuczkę w życiu miał akurat z pojazdem... pożarniczym.

Najciekawsze doświadczenie w czasie fotografowania:
Legendarna w pewnych kręgach rezygnacja z propozycji rozłożenia do zdjęć warszawskiego SH-66 oraz dzień spędzony na podziale z Engine 5 PFD.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Redaktor: Przemysław Ciuraj
Kontakt: przemyslaw.ciuraj (at) firerescue.pl
Rejon działania: Lublin + Lubelszczyzna

Przemysław Ciuraj z wykształcenia jest politologiem. Obecnie całkowicie pochłonięty pracą zarobkową. Były członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie, na dzień dzisiejszy nie związany bezpośrednio z pożarnictwem. Jako redaktor odpowiedzialny jest za wykonywanie i przetwarzanie zdjęć, jest również ojcem założycielem fanpage w serwisie Facebook.

Najciekawsze doświadczenie w czasie fotografowania:
Nie tylko wjazd na maksymalną wysokość 40 metrowym podnośnikiem Bumaru Koszalin, ale również bezawaryjny zjazd :).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Redaktor: Marcin Domański
Kontakt: marcin.domanski (at) firerescue.pl
Rejon działania: Rawa Mazowiecka + woj. łódzkie

Marcin Domański z wykształcenia jest technikiem ochrony środowiska, obecnie jego edukacja zmierza w kierunku zdobycia tytułu Ratownika Medycznego. Jest członkiem czynnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Poza udziałem w akcjach ratowniczo - gaśniczych, pełni funkcje kronikarza oraz prowadzi stronę internetową OSP. Obecnie większość czasu poświęca na edukację i pracę zarobkową. W redakcji zajmuje się wykonywaniem i przetwarzaniem zdjęć.

Najciekawsze doświadczenie w czasie fotografowania:
Możliwość fotografowania "od środka" promocji oficerskiej studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na obwarowanym przez oficerów Biura Ochrony Rządu Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w czasach kiedy nie miałem akredytacji żadnej redakcji.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Redaktor: Rafał Molenda
Kontakt: molenda.rafal (at) wp.pl
Rejon działania: Lublin + Lubelszczyzna

Rafał Molenda kształci się jako przyszły elektronik. Z początku zdjęcia wykonywał w czasie wspólnych sejsi z Przemkiem, ale publikował je na łamach innych serwisów. Z czasem uznano, że jednak zastrzyk młodej krwi w redakcji się przyda i tak o to Rafał trafił do firerescue.pl. W redakcji odpowiada za aktualizowanie zasobów, edycję i tworzenie opisów.

Najciekawsze doświadczenie w czasie fotografowania:
Słynny w kręgu Redakcji wyjazd Puławy-Dęblin-Kazimierz Dolny pełen zwrotów akcji oraz deszczowe przeżycia z Radomia.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Redaktor: Szymon Czerniawski
Kontakt: szymon.czerniawski (at) wp.pl
Rejon działania: woj. dolnoślaskie

Szymon Czerniawski jest studentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Kształci się jako przyszły pielęgniarz. Próbuje również swoich sił jako dziennikarz w Niezależnym portalu Dzierżoniowa i regionu - www.dz-ow.pl. Przez kilka lat swoje fotografie publikował w ramach działalności na innym serwisie. Jako rodowity Dolnoślązak dostarcza głównie materiały z terenu południowo-zachodniej części Polski.

Najciekawsze doświadczenie w czasie fotografowania:
Podziwianie panoramy Wałbrzycha z kosza rozstawionej na 37 metrów autodrabiny Jelcz/Magirus.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Współpraca stała:

Piotr Baran

Paweł Konior

Dominik Wielgosz

--------------------------------------------

Fotografie zamieszczone w naszym magazynie są chronione prawnie na mocy treści ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Zabrania się kopiowania, przetwarzania, wykorzystywania oraz publikowania w Internecie i innych mediach bez zgody redakcji.